Tu jesteś:
Blog psychologiczneinfo.pl

Blog psychologiczneinfo.pl

Ciemne oblicze cyberprzestrzeni w życiu dzieci i młodzieży [Konferencja]

Internet to przestrzeń, bez której większość dzieci i młodzieży nie wyobraża sobie życia. Nowe technologie to szansa, ale cyberprzestrzeń ma także swoje ciemne oblicze, na które narażone są dzieci – a w szczególności dziewczynki. Już w czwartek, 24 listopada 2022 roku m.in. o mitach świata cyfrowego, współczesnych obliczach cyberprzemocy oraz ryzykownych zaburzeniach seksualnych online, opowiedzą praktycy i specjaliści podczas konferencji, której gospodarzem będzie Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu (Aula Auditorium Primum, ul. Traugutta 61)

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Teraz Twoja kolej – podpisz się pod Obywatelskim Programem Promocji Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Radomiu!

Mieszkańcy Radomia nie chcieli dłużej stać bezczynnie i wzięli sprawy w swoje ręce! Dzięki zaangażowaniu i kilkumiesięcznej pracy ludzi z różnych środowisk, powstała rzetelna diagnoza naszego lokalnego, radomskiego podwórka oraz zbiór pomysłów na wspólne działania. Czemu mają służyć te działania? Mają zatrzymać bezprecedensową i stale wzbierającą falę prób samobójczych podejmowanych przez dzieci i młodzież w Radomiu. No dobrze … i co teraz? Teraz – drogi Mieszkańcu – Twoja kolej! – podpisz się pod obywatelskim projektem uchwały Programem Promocji Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży! Jeśli zbierzemy 500 podpisów – nad Programem będzie musiała pochylić się Rada Miejska w Radomiu. To co, piszesz się?

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Pomóżmy dzieciom w kryzysie psychicznym! Dołącz do zespołu Punktu Informacyjno – Edukacyjnego w Radomiu!

Studiujesz? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat problemów emocjonalnych i psychicznych dzieci do 18 rż? Albo pomagać dzieciom, które znajdują się w kryzysie psychicznym? Świetnie się składa! Właśnie poszukujemy wolontariuszy do zespołu tworzącego Punkt Informacyjno – Edukacyjny na terenie Radomia, którego celem będzie m.in. przekazywanie szybkiej, rzetelnej informacji na temat dostępnych form wsparcia oraz edukacja na temat profilaktyki zdrowia psychicznego. Dołącz do nas!

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jak pomóc dzieciom w kryzysie psychicznym? Weź udział w konsultacjach Programu Promocji Zdrowia Psychicznego dzieci i młodzieży w Radomiu!

Na początku 2022 roku zaprosiliśmy mieszkańców Radomia do wspólnego wypracowania Obywatelskiego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Efektem kilkumiesięcznej pracy wielu ludzi z różnych środowisk, jest rzetelna diagnoza lokalnego, radomskiego podwórka oraz zbiór konkretnych pomysłów na wspólne działania – tu i teraz. Jeśli to czytasz i temat zaburzeń psychicznych i emocjonalnych nastolatków jest Ci bliski – zapraszamy do udziału w konsultacjach – w trakcie których można zgłosić uwagi do Programu – diagnozy, celów oraz zgłosić własne propozycje konkretnych, oddolnych działań.

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jaki wpływ mają media społecznościowe na zdrowie psychiczne naszych dzieci?

Jaki wpływ mają media społecznościowe na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży? Czy młodzież potrafi żyć bez „tiktoka”? Czy rozróżnia co jest prawdą a co fałszem w sieci? Skuteczna kontrola rodzicielska – czyli na jakich zasadach? Agresja elektroniczna – czym jest i dlaczego zbiera takie żniwo? M.in. o tym w rozmowie z Mateuszem Wnukowskim – psychologiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Psychoterapia od środka [wywiad]

Jak wygląda praca psychoterapeuty w publicznej służbie zdrowia? Dlaczego średnia wieku na oddziałach psychiatrycznych jest coraz mniejsza? Czym dla pacjenta jest tzw. kontrakt terapeutyczny? I jakie są największe bolączki publicznej psychiatrii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, szukaliśmy w rozmowie z Mileną Durasiewicz – psychologiem i psychoterapeutą z Radomia. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu!

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jak możemy pomóc dzieciom w kryzysie emocjonalnym?
Zaproszenie na debatę i wykład otwarty

Czy kryzysy natury psychicznej i emocjonalnej powinny być codziennością dzieci i młodzieży do 18 rż? Nie powinny! Ale niestety są, a ich skala w Polsce systematycznie i dramatycznie rośnie. Jak reagować, gdy zauważymy sytuację kryzysową? Jakie działania prewencyjne podejmować, aby zmniejszyć skalę prób samobójczych i samookaleczeń wśród nastolatków? Na to i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć eksperci podczas debaty pn. „Jak efektywniej pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie emocjonalnym”

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Mieszkańcy Radomia dopisali – to było owocne spotkanie!

22 lutego 2022 roku Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej zaprosił mieszkańców na pierwsze spotkanie zespołu, którego celem jest opracowanie Obywatelskiego Programu promocji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Radomiu. Wśród obecnych na spotkaniu mieszkańców, byli przedstawiciele różnych środowisk: organizacji pozarządowych, psychologów, terapeutów, studentów pedagogiki i psychologii oraz rodziców.

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dzieci czasem zachowują się wrogo – ale nie są naszymi wrogami! – wywiad z Elą Janicką

Dojrzewanie … a może depresja? Kiedy i jak reagować na zaburzenia psychiczne nastolatków? Czy dzieci potrafią je maskować przed rodzicami? Dlaczego aż 16% dzieci się samookalecza. Gdzie szukać pomocy? Na te i wiele innych pytań, odpowiada Ela Janicka, seksuolożka i psychoterapeutka. Zapraszamy do lektury!

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Otwarte spotkanie w sprawie zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży w Radomiu

Problemy psychiczne i emocjonalne to coraz większy problem wśród dzieci i nastolatków. Czy musimy biernie się temu przyglądać? Nie! Przyjdź na pierwsze spotkanie naszego zespołu – we wtorek, 22 lutego 2022 roku o godz 13:00 – porozmawiajmy o tym jak to zmienić!

>CZYTAJ CAŁOŚĆ

Aktualności