Tu jesteś:
Jak możemy pomóc dzieciom w kryzysie emocjonalnym?Zaproszenie na debatę i wykład otwarty

Jak możemy pomóc dzieciom w kryzysie emocjonalnym?
Zaproszenie na debatę i wykład otwarty

Czy kryzysy natury psychicznej i emocjonalnej powinny być codziennością dzieci i młodzieży do 18 rż? Nie powinny! Ale niestety są, a ich skala w Polsce systematycznie i dramatycznie rośnie. Jak reagować, gdy zauważymy sytuację kryzysową? Jakie działania prewencyjne podejmować, aby zmniejszyć skalę prób samobójczych i samookaleczeń wśród nastolatków? Na to i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć reprezentacji środowiska akademickiego radomskiej Akademii Handlowej Nauk Stosowanych, psychologowie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych podczas debaty pn. „Jak efektywniej pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie emocjonalnym”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej. Debata odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia 2022 roku w Auli Auditorium Primum Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a. W panelu eksperckim, który rozpocznie się o godz. 10:00 udział wezmą:

  • Prof. AHNS dr Leszek Mellibruda – Psycholog społeczny i biznesu, Profesor Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, autor 80 publikacji naukowych i ponad 250 publikacji popularnonaukowych. Były doradca Ministra Edukacji Narodowej. Współpracował z Krajową Radą Radców Prawnych i Krajową Radą Komorniczą. Jest konsultantem Europejskiego Forum Przedsiębiorczości i ekspertem Klubu Integracji Europejskiej.
  • Prof. AHNS dr Andrzej Gołębiowski – Dziekan Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych w Radomiu. Opiekun naukowy Studenckiego Forum BCC przy Loży Radomskiej BCC. Wykładowca przedmiotów zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, profilaktyki uzależnień, coachingu, przedsiębiorczości, polityki społecznej. Coach i trener rozwoju osobistego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej Odział w Radomiu. Członek Drohiczyńskiego Towarzystwa Naukowego. Współzałożyciel Stowarzyszenia Dom Prawa w Radomiu i członek Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń.
  • Mgr Michalina Kulczykowska – Pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w programie Pomocy Telefonicznej jako konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 oraz jako interwent kryzysowy. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w tematyce rozwiązywania problemów, radzenia sobie z emocjami, czy zagrożeń online i hejtu. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła pólroczny kurs terapii poznawczo–behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT. Prowadzi stała rubrykę w Newsweek Psychologia Dziecka i Psychologia Nastolatka o problemach dzieci i młodzieży z doświadczeń konsultanta 116 111.
  • Mgr Katarzyna Ziętek – wiceprezes Stowarzyszenia „Karuzela”, przedsiębiorczyni. Łączy pracę zawodową z pomaganiem, działa zawodowo w sektorze pozarządowym, przede wszystkim na rzecz osób niepełnosprawnych. Koordynatorka i realizatorka projektów na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. Propagatorka wykorzystania śmiechu w życiu codziennym, pomysłodawczyni i realizatorka innowacji Śmiechotelefon wzajemnego wsparcia, obecnie w trakcie tworzenia gry planszowej z wykorzystaniem śmiechu. Certyfikowana joginka śmiechu, coach, pilna uczennica jogi lyengara i kobieta, która gorąco wierzy w sukces pracy nad sobą.
  • Mgr Monika Dudek – prezes Stowarzyszenia na rzecz wspierania rodzin „Nowe Perspektywy” , specjalista z zakresu resocjalizacji i profilaktyki społecznej, psycholog, oligofrenopedagog. Nauczyciel z ponad 25 letnim stażem pracy, posiada 10 letnie doświadczenie w pełnieniu kurateli rodzinnej i nieletnich. Wykładowca na uczelni wyższej, panelista.
  • Mgr Milena Durasiewicz – absolwentka Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu –ukończone studia I stopnia z Psychologii oraz studia podyplomowe z Przygotowania pedagogicznego. Studia II stopnia ukończone na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.

mgr Ewelina Mleczkowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, osoba aktywna, pełna energii, co przekłada się na płaszczyznę zawodową: pracuje jako psycholog udzielający wsparcia Operatorom Numerów Alarmowych 112 oraz prowadzi zajęcia ze studentami Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu.

Moderatorem debaty będzie Konrad Budzyński ze Stowarzyszenia Orzeł i Reszka.

Nie tylko debata

Jesteś rodzicem nastolatka? Czy termin „rozwój psychoseksualny” mówi Ci coś? A jeśli tak, to czy wiesz jak możesz wspierać swoje dziecko w rozwoju psychoseksualnym”? Na te pytania z kolei odpowie Ela Janicka, seksuolożka, terapeutka par oraz propagatorka działań na rzecz zdrowia i edukacji seksualnej, podczas wykładu otwartego, który rozpocznie się o godz. 12:00

Zarówno wykład jak i debata mają charakter otwarty, w związku z czym wszyscy zainteresowani mieszkańcy Radomia i okolic będą mile widziani. Zapraszamy!

Philipp Zalewski, psychologiczneinfo.pl