Tu jesteś:

Przyjdź pogadać!

Facebook
Twitter
LinkedIn
przyjdz-do-kas

Nie wiesz jak i z kim pogadać o swoich problemach? Czujesz, że emocje nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować? Mierzysz się z nimi z poczuciem smutku i samotności? Przyjdź do psychologicznego Punktu Informacyjno – Edukacyjnego w Radomiu! Przyjdź pogadać! Czeka na Ciebie zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy chętnie poświęcą uwagę Tobie i Twojej sprawie!

#PrzyjdźPogadać – o co tu chodzi?

Mierzenie się ze swoimi problemami i emocjami w samotności bywa bardzo trudne i przytłaczające. Dlatego w Radomiu stworzyliśmy dla młodzieży psychologiczny Punkt Informacyjno – Edukacyjny – brzmi trochę formalnie, ale to tak naprawdę miejsce do którego młody człowiek może po prostu przyjść i pogadać. Nasz zespół wolontariuszy i specjalistów poświęci uwagę Tej Osobie, wysłucha i w razie potrzeby postara się rzucić nowe światło na problemy z którymi się zmaga – zachęca Konrad Budzyński, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Kombinat Aktywności Społecznej (KAS) w Radomiu. 

Od kilkunastu miesięcy staraliśmy się stworzyć miejsce w Radomiu, które będzie przyjazne młodym osobom – oraz ich rodzicom – i pomoże podjąć właściwe decyzje w procesie wychodzenia z kryzysów natury psychicznej i emocjonalnej – podkreśla Agnieszka Sekulska, prezeska Stowarzyszenia KAS. I dodaje –  Rozmowa nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy, ale może być pierwszym, milowym krokiem w celu wyjścia z kryzysu. Dlatego w imieniu całego zespołu, który udało nam się zorganizować, apelujemy do młodych ludzi – przyjdź do KAS! Przyjdź pogadać!

 

#PrzyjdźPogadać – ale gdzie i kiedy?

 • wsparcie świadczone jest w Punkcie zlokalizowanym przy ul. Kilińskiego 21/20 w Radomiu

 • Godziny Otwarcia Punktu:
  – w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00;
  – w środy w godzinach 14.30 do 16.30
  – w czwartki w godzinach 17.00 do 19.00

 • Wolontariusze będą świadczyć pomoc:
  – w poniedziałki w godzinach 17.00 do 19.00
  – w czwartki w godzinach 17.00 do 19.00

 • Psycholog / Psychoterapeuta / Seksuolog będzie świadczył pomoc: – w środy w godzinach od 14:30 do 16:30

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 729 766 782, oraz mailowo: psychologiczneinfo@stowarzyszeniekas.pl. Zapraszamy także na naszą stronę internetową: psychologiczneinfo.pl oraz facebookowe fanpage: Stowarzyszenia KAS oraz Psychologiczne INFO

#PrzyjdźPogadać – Zapraszamy!

O systemie wsparcia dzieci z zaburzeniami psychicznymi w powiecie radomskim

Czym tak naprawdę jest psychoedukacja? Jaką rolę odgrywają w niej rodzice i opiekunowie? Czy system wsparcia dla dzieci w powiecie radomskim sprawdza się? I jakie zmiany ma szansę wprowadzić Obywatelski Program z Zakresu Zdrowia Psychicznego i Prewencji Zaburzeń psychicznych młodzieży do 18 r.ż. To główne – ale niejedyne – tematy, które poruszone były podczas seminarium pn. „System wsparcia dzieci z zaburzeniami psychicznymi w powiecie radomskim”.

Czytaj więcej »

Czy młodzież w powiecie radomskim trzyma formę … psychiczną?

Jak to jest z tą kondycją psychiczną dzieci i młodzieży w powiecie radomskim? Czy młodzież czuje się bezpiecznie w swojej klasie i szkole? Czy dostrzega problemy z gorszym samopoczuciem swoich rówieśników? Jak dużym problemem w szkole jest agresja – fizyczna, słowna, a także elektroniczna? Odpowiedziom na te i wiele innych pytań na temat dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, poświęcone było badanie, które w ostatnich tygodniach zorganizowaliśmy w 4 szkołach średnich powiatu radomskiego. Dziś udostępniamy diagnozę, która analizuje odpowiedzi od 774 uczniów oraz pierwsze rekomendacje, które powstały w ramach programu. I zachęcamy do zgłaszania swoich uwag i propozycji w ramach konsultacji społecznych.

Czytaj więcej »

Oni tworzą dla siebie przestrzeń bez barier – Ty też możesz!

Ograniczenia – psychiczne i fizyczne – niemal na co dzień dają nam się we znaki i utrudniają realizację wielu zamierzonych planów i marzeń. A co, gdyby tak stworzyć dla siebie przestrzeń bez barier?  Tak jak studenci AHNS – Marcin Mandziuk oraz Natalia Majewska – którzy żyją z niepełnosprawnością, a mimo to – czerpią z życia pełnymi garściami? To jeden z tych tematów, które pojawiły się na konferencji “Przestrzeń bez granic”, która w piątek, 8 grudnia 2023 roku odbyła się w siedzibie Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu.

Czytaj więcej »
312988284_679174130500294_7605117304388613566_n-1