Nie wiesz jak i z kim pogadać o swoich problemach? Czujesz, że emocje nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować? Mierzysz się z nimi z poczuciem smutku i samotności? Przyjdź do psychologicznego Punktu Informacyjno – Edukacyjnego w Radomiu! Przyjdź pogadać! Czeka na Ciebie zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy chętnie poświęcą uwagę Tobie i Twojej sprawie!
#PrzyjdźPogadać – o co tu chodzi?
Mierzenie się ze swoimi problemami i emocjami w samotności bywa bardzo trudne i przytłaczające. Dlatego w Radomiu stworzyliśmy dla młodzieży psychologiczny Punkt Informacyjno – Edukacyjny – brzmi trochę formalnie, ale to tak naprawdę miejsce do którego młody człowiek może po prostu przyjść i pogadać. Nasz zespół wolontariuszy i specjalistów poświęci uwagę Tej Osobie, wysłucha i w razie potrzeby postara się rzucić nowe światło na problemy z którymi się zmaga – zachęca Konrad Budzyński, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Kombinat Aktywności Społecznej (KAS) w Radomiu.
Od kilkunastu miesięcy staraliśmy się stworzyć miejsce w Radomiu, które będzie przyjazne młodym osobom – oraz ich rodzicom – i pomoże podjąć właściwe decyzje w procesie wychodzenia z kryzysów natury psychicznej i emocjonalnej – podkreśla Agnieszka Sekulska, prezeska Stowarzyszenia KAS. I dodaje – Rozmowa nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy, ale może być pierwszym, milowym krokiem w celu wyjścia z kryzysu. Dlatego w imieniu całego zespołu, który udało nam się zorganizować, apelujemy do młodych ludzi – przyjdź do KAS! Przyjdź pogadać!
#PrzyjdźPogadać – ale gdzie i kiedy?
- wsparcie świadczone jest w Punkcie zlokalizowanym przy ul. Kilińskiego 21/20 w Radomiu
- Godziny Otwarcia Punktu:
– w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00;
– w środy w godzinach 14.30 do 16.30
– w czwartki w godzinach 17.00 do 19.00 - Wolontariusze będą świadczyć pomoc:
– w poniedziałki w godzinach 17.00 do 19.00
– w czwartki w godzinach 17.00 do 19.00 - Psycholog / Psychoterapeuta / Seksuolog będzie świadczył pomoc: – w środy w godzinach od 14:30 do 16:30
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 729 766 782, oraz mailowo: psychologiczneinfo@stowarzyszeniekas.pl. Zapraszamy także na naszą stronę internetową: psychologiczneinfo.pl oraz facebookowe fanpage: Stowarzyszenia KAS oraz Psychologiczne INFO
#PrzyjdźPogadać – Zapraszamy!
Zadbajmy o nasze dzieci
Dzieci mają prawo do … no właśnie do czego? Czy my – dorośli – dobrze znamy prawa dziecka wynikające z z kluczowych dokumentów UE w tym : Karty Praw Podstawowych oraz Międzynarodowej Konwencji Praw Dziecka? „Zadbajmy o nasze dzieci” to inicjatywa, która ma na celu poszerzenie świadomości na temat praw dzieci. Na jego realizację którego otrzymaliśmy grant ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu SPLOT WARTOŚCI.
O systemie wsparcia dzieci z zaburzeniami psychicznymi w powiecie radomskim
Czym tak naprawdę jest psychoedukacja? Jaką rolę odgrywają w niej rodzice i opiekunowie? Czy system wsparcia dla dzieci w powiecie radomskim sprawdza się? I jakie zmiany ma szansę wprowadzić Obywatelski Program z Zakresu Zdrowia Psychicznego i Prewencji Zaburzeń psychicznych młodzieży do 18 r.ż. To główne – ale niejedyne – tematy, które poruszone były podczas seminarium pn. „System wsparcia dzieci z zaburzeniami psychicznymi w powiecie radomskim”.
Czy młodzież w powiecie radomskim trzyma formę … psychiczną?
Jak to jest z tą kondycją psychiczną dzieci i młodzieży w powiecie radomskim? Czy młodzież czuje się bezpiecznie w swojej klasie i szkole? Czy dostrzega problemy z gorszym samopoczuciem swoich rówieśników? Jak dużym problemem w szkole jest agresja – fizyczna, słowna, a także elektroniczna? Odpowiedziom na te i wiele innych pytań na temat dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, poświęcone było badanie, które w ostatnich tygodniach zorganizowaliśmy w 4 szkołach średnich powiatu radomskiego. Dziś udostępniamy diagnozę, która analizuje odpowiedzi od 774 uczniów oraz pierwsze rekomendacje, które powstały w ramach programu. I zachęcamy do zgłaszania swoich uwag i propozycji w ramach konsultacji społecznych.