Tu jesteś:

Przyjdź pogadać!

Facebook
Twitter
LinkedIn
przyjdz-do-kas

Nie wiesz jak i z kim pogadać o swoich problemach? Czujesz, że emocje nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować? Mierzysz się z nimi z poczuciem smutku i samotności? Przyjdź do psychologicznego Punktu Informacyjno – Edukacyjnego w Radomiu! Przyjdź pogadać! Czeka na Ciebie zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy chętnie poświęcą uwagę Tobie i Twojej sprawie!

#PrzyjdźPogadać – o co tu chodzi?

Mierzenie się ze swoimi problemami i emocjami w samotności bywa bardzo trudne i przytłaczające. Dlatego w Radomiu stworzyliśmy dla młodzieży psychologiczny Punkt Informacyjno – Edukacyjny – brzmi trochę formalnie, ale to tak naprawdę miejsce do którego młody człowiek może po prostu przyjść i pogadać. Nasz zespół wolontariuszy i specjalistów poświęci uwagę Tej Osobie, wysłucha i w razie potrzeby postara się rzucić nowe światło na problemy z którymi się zmaga – zachęca Konrad Budzyński, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Kombinat Aktywności Społecznej (KAS) w Radomiu. 

Od kilkunastu miesięcy staraliśmy się stworzyć miejsce w Radomiu, które będzie przyjazne młodym osobom – oraz ich rodzicom – i pomoże podjąć właściwe decyzje w procesie wychodzenia z kryzysów natury psychicznej i emocjonalnej – podkreśla Agnieszka Sekulska, prezeska Stowarzyszenia KAS. I dodaje –  Rozmowa nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy, ale może być pierwszym, milowym krokiem w celu wyjścia z kryzysu. Dlatego w imieniu całego zespołu, który udało nam się zorganizować, apelujemy do młodych ludzi – przyjdź do KAS! Przyjdź pogadać!

 

#PrzyjdźPogadać – ale gdzie i kiedy?

 • wsparcie świadczone jest w Punkcie zlokalizowanym przy ul. Kilińskiego 21/20 w Radomiu

 • Godziny Otwarcia Punktu:
  – w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00;
  – w środy w godzinach 14.30 do 16.30
  – w czwartki w godzinach 17.00 do 19.00

 • Wolontariusze będą świadczyć pomoc:
  – w poniedziałki w godzinach 17.00 do 19.00
  – w czwartki w godzinach 17.00 do 19.00

 • Psycholog / Psychoterapeuta / Seksuolog będzie świadczył pomoc: – w środy w godzinach od 14:30 do 16:30

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 729 766 782, oraz mailowo: psychologiczneinfo@stowarzyszeniekas.pl. Zapraszamy także na naszą stronę internetową: psychologiczneinfo.pl oraz facebookowe fanpage: Stowarzyszenia KAS oraz Psychologiczne INFO

#PrzyjdźPogadać – Zapraszamy!

Stowarzyszenie KAS

W wakacje też możesz przyjść pogadać do KAS!

Słoneczna, pogodna aura, więcej czasu dla siebie, szkolna presja i obowiązki „odstawione” na półkę – to powody, które mogą mieć pozytywny wpływ na dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży. Mogą, ale niestety – nie muszą, bo depresja i emocje pracują non-stop i nie robią sobie wakacyjnego odpoczynku. Dlatego przypominamy – Punkt Informacyjno – Edukacyjny dla dzieci i młodzieży w Radomiu, funkcjonuje także w wakacje! Jeśli jesteś nastolatkiem, nie radzisz sobie z emocjami i chcesz o tym porozmawiać – daj nam wcześniej znać i przyjdź do KAS! Przyjdź pogadać!

Czytaj więcej »
Sharenting

No dalej – podziel się dziś fotką swojego dziecka z pedofilem [sharenting]

Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością nie raz zastanawiałaś/eś się, czy nie doświadcza ono przemocy rówieśniczej w szkole, czy towarzystwo w którym się obraca jest aby na pewno „odpowiednie”, albo czy wokół niego nie kręcą się jakieś „podejrzane typy”. A co jeśli … to właśnie Ty swoją aktywnością w mediach społecznościowych dajesz cyberprzestępcom doskonały pretekst do działania? Może warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy – świadomie lub nie – nie uprawiasz tzw. sharentingu?

Czytaj więcej »

21 powodów dla których warto przyjść pogadać do KAS!

Nie wiem, czy już wiesz, ale … jest w Radomiu takie miejsce, do którego młody człowiek, który nie radzi sobie z emocjami, może po prostu przyjść i pogadać. To Punkt Informacyjno – Edukacyjny przy ul. Kilińskiego 21/20. Może to też zrobić jego nauczyciel lub rodzic. Dlaczego w ogóle warto do nas przyjść i pogadać?

Czytaj więcej »
312988284_679174130500294_7605117304388613566_n-1