Tu jesteś:
Teraz Twoja kolej – podpisz się pod Obywatelskim Programem Promocji Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Radomiu!

Teraz Twoja kolej – podpisz się pod Obywatelskim Programem Promocji Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Radomiu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
zbieramy-podpisy-1

Mieszkańcy Radomia nie chcieli dłużej stać bezczynnie i wzięli sprawy w swoje ręce! Dzięki zaangażowaniu i kilkumiesięcznej pracy ludzi z różnych środowisk, powstała rzetelna diagnoza naszego lokalnego, radomskiego podwórka oraz zbiór pomysłów na wspólne działania. Czemu mają służyć te działania? Mają zatrzymać bezprecedensową i stale wzbierającą falę prób samobójczych podejmowanych przez dzieci i młodzież w Radomiu. No dobrze … i co teraz? Teraz – drogi Mieszkańcu – Twoja kolej! – podpisz się pod obywatelskim projektem uchwały zatwierdzającym Program Promocji Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży! Jeśli zbierzemy 500 podpisów – nad Programem będzie musiała pochylić się Rada Miejska w Radomiu. To co, piszesz się?

Dlaczego zbieramy podpisy?

Prace nad Programem uświadomiły nam, jak wiele osób dotyka i jak poważnym zjawiskiem są nasilające się problemy psychiczne i emocjonalne dzieci i młodzieży. Problemy, których efektem tylko w 2021 roku było 1496 zarejestrowanych prób samobójczych osób do 18 rż w Polsce. Nie chcemy, by ta sprawa dalej była zamiatana pod dywan.

Dzięki oddolnemu zaangażowaniu mieszkańców Radomia powstał Program zawierający diagnozę środowiska lokalnego, garść statystyk na temat skali zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży w Radomiu oraz propozycję kilkudziesięciu konkretnych działań, jakie naszym zdaniem należy wdrożyć, aby spowolnić skalę tego zjawiska w Radomiu. Z treścią Programu możesz zapoznać się tutaj [link]

Teraz – dzięki Obywatelskiej Inicjatywie Uchwałodawczej – możemy skierować ten Program pod obrady Rady Miejskiej w Radomiu. Jak? Wystarczy, że zbierzemy 500 podpisów pod projektem uchwały, a Rada – obligatoryjnie i zgodnie z prawem, będzie musiała pochylić się nad projektem i zdecydować o tym, czy Samorząd Lokalny zaangażuje się w jej realizację. Mamy wielką nadzieję, że tak właśnie będzie.

Jak zaangażować się w zbiórkę podpisów?

Listy poparcia pod Obywatelskim Programem Promocji Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży dostępne są w siedzibie Stowarzyszenia Kombinat Aktywności Społecznej przy ul. Kilińskiego 15/17 w Radomiu. Jeśli chcesz się podpisać – daj nam znać pod numerem telefonu: 882 777 067 lub mailowo kas.stowarzyszenie@gmail.com Jeśli to Ci nie wystarczy – możesz także zaangażować się w zbiórkę podpisów wśród mieszkańców Radomia!

Pliki do pobrania:

  • Program Promocji Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Radomiu [PDF]
312988284_679174130500294_7605117304388613566_n-1