Tu jesteś:

Dlaczego?

106– tyle dzieci do 18 roku życia- według policyjnych statystyk – odebrało sobie życie w 2020 roku w Polsce. Czy to dużo? Ktoś powie, że nie. I po części ma rację, biorąc pod uwagę fakt, że zarejestrowanych prób samobójczych dzieci w tym samym roku było 814…

Zarejestrowanych…

814 dzieci do 18 roku życia próbowało w 2020 roku odebrać sobie życie w Polsce. Oficjalne. Czyli „tylko” co ósma, zarejestrowana próba samobójcza, zakończyła się zgonem.

Według policji.

Według praktyków, mających na co dzień kontakt z dziećmi z zaburzeniami psychicznymi, na jedną udaną próbę samobójczą u dzieci w Polsce, przypada 20 nieudanych.

Dlaczego ponad połowa młodcianych, niedoszłych samobójców wymyka się statystykom? To proste – nie zgłaszają tego policji. Bo po co?

Czasem zgłoszą to rodzicom. Niekiedy – koledze, koleżance. Czasem poszukują pomocy w Internecie. Albo skorzystają z pomocy specjalistów. A najczęściej, nie mówią o tym nikomu…

16% nastolatków samookalecza się – twierdzi natomiast Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

16% nastolatków świadomie zadaje sobie ból. Cierpi…

Czy to wystarczające argumenty, żeby próbować coś zmienić? Dla nas tak. I chcemy to zrobić na terenie Radomia – tu, gdzie żyjemy, pracujemy i mieszkamy.
Możesz do nas dołączyć.
Co i jak chcemy zmienić? Zobacz

Aktualności